top of page

שווים בחינוך

תמיכה

"הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך ילדים." 
אנחנו בוראייטי עוזרים לא רק להתנהל יותר טוב בהווה, אלא גם ליצור את הקרקע לעתיד טוב, עתיד שבו הילדים יהפכו למבוגרים שיוכלו להשתלב באופן מיטבי בחברה מכל הבחינות: חברתית, מקצועית ואישית.

חינוך לשילוב

סיסמא לכל תלמיד

"וראייטי שווים" הינה תכנית לשילוב תלמידים עם שוני צרכים בקהילה ובחברה, מתוך האמונה שלכל תלמיד מגיעה הזדמנות שווה להגשים את הפוטנציאל הטמון בו, וכי הכלה היא הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות עבור כל מי שנוטל בה חלק.

במסגרת התכנית הוקם מרחב שילוב שכבתי חדשני הכולל סביבה פיזית וירטואלית - המאפשרת מפגשים ויוצרת גירויים שמשרתים את תהליכי הלמידה, אך גם מאפשרת לכל לומד למצוא את המקום הבטוח שלו ואת דרך הלמידה המועדפת עליו

סיסמא לכל תלמיד:

תוכנית לקידום שוויון הזדמנויות חברתי בין תלמידי החינוך הרגיל לבין תלמידים שוני צרכים, באמצעות שינוי ההתייחסות והמיקוד מהמגבלות של התלמיד – ליכולות ולחוזקות שלו.

חדשנות טכנולוגית

סביבת למידה שמשלבת טכנולוגיות חדשניות ומעודדת תלמידים לחקור ביחד, להתנסות ולרכוש מיומנויות וכישורים חדשים, שיסייעו להם להצליח כבר בהווה. 

סילבוס מותאם

תוכנית לימודים ששמה דגש על יצירת שיח ותקשורת חברתית בקרב התלמידים המשתתפים בתוכנית, בסביבות טכנולוגיות עתירות ידע, שילוב תכנים וכלים חדשניים בתהליכי הלמידה.

למידה מותאמת למאה ה-21

כישורי חיים ומיומנויות מידע ומחשב הם חלק בלתי נפרד מהלמידה. אנו מציידים את הלומדים בכלים שמכינים אותם להתמודד עם העולם שמחוץ לכותלי בית הספר. 

הכלה כדרך חיים

מפגש ושיח עם האחר הם אבן היסוד ללמידה, לחקר, לחדשנות ולקידום ערכים חברתיים של שוויון, הכלה, סובלנות וכבוד הדדי. 

מה בתוכנית?

בתוכנית לומדים ביחד כל התלמידים, תלמידי שוני צרכים ותלמידי הכיתות הרגילות באותה שכבה, ומקיימים לאורך שנת הלימודים שגרת למידה שיתופית, במגוון פעילויות תוכן לקידום מיומנויות המאה ה-21 וקידום ערכים חברתיים של שוויון והכלה, ליצירת חברה סובלנית, מכילה, מכובדת והוגנת יותר.

לתלמידים:

  • הדרכה והנחייה פרונטלית וקבוצתית בשיעורים מתוקשבים. 

  • משחקים חברתיים.

  • פעילויות ערכיות חברתיות משולבות.

  • עבודה קבוצתית לקידום תוצר דיגיטלי.

למורים: 

  • הרצאות מומחים.

  • הדרכת מורים להתאמת התוכנית לתלמידים.

  • סדנאות מורים לקראת יום שיא מסכם תהליך.

  • הערכת תוצרים ותהליך למידה ורפלקציה.

משרד החינוך_edited.png
הלב שלי עם וראייטי

הלב שלי עם ילדי וראייטי

הלב שלי עם וראייטי

תכנית חינוכית הפועלת לקדם ערכים של אחריות חברתית וקבלת השונה בקהילה, דרך מסגרות חינוכיות, בתי ספר, תנועות נוער ועוד. המטרה ליצור חיבור ולקרב את הדור הצעיר לילדי וראייטי ולחשוף אותם לעולמם של ילדים עם צרכים מיוחדים באופן כזה שיצור בעתיד חברה יותר מקבלת וסובלנית כלפי האחר. 

רציונל חינוכי

ערך הנתינה, קבלת אחריות חברתית וקבלת השונה בקרב אזרחי העתיד, יסייעו לבנות חברה בעלת קוד אתי תורם ומחייב. תכנית "הלב שלי עם ילדי וראייטי" הופכת את הילדים לשותפים פעילים בתהליך הנתינה תוך כדי יצירת הזדהות, מעורבות, וחיבור רגשי לסיפורים אנושיים. מעורבות הילדים בתהליך כוללת הבנת סיפורו האישי של אותו ילד עם צרכים מיוחדים, ובניית אסטרטגיית הפעילות שתכליתה לסייע או להגשים צורך מסוים.

יום שיא

במהלך השנה נערכים מפגשים בבתי הספר בנושאים השונים, הילדים מכירים סיפורים אישיים של ילדים עם צרכים מיוחדים ואף בחלק מהמקומות נפגשים איתם פיסית. לאחר שהילדים נחשפים להיבטים שונים הם בוחרים נושא ופרוייקט עליו הם עובדים, שקשור לערכים של סובלנות וקבלת האחר. ב"יום השיא" כל בית ספר עורך פעילות על פי הפרויקטים שהילדים בחרו והובילו.

1. יצירת קשר עם נציג מהארגון , דרך טלפון או מייל.
אוקי לב 0544785969, 
ukilev@gmail.com
2. מפגש עם הנהלת בית הספר / רכזת חברתית
3. חשיפת הארגון על ידי הרצאה (באורך שיעור ) הכוללת מצגת, סרטונים, וסיפורי ילדים.
4. מועצת התלמידים בשיתוף עם הנהלת בית הספר תקבע את אופן הפעילות.
ניתן לקבל חומרים כדי שתלמידי המועצה יעבירו ב ״הוראת עמיתים״ את התכנים בכיתות.
5. ״יום שיא״ וחלוקת תעודות הוקרה מ״וראייטי״ וכן מבית הספר לתלמידים ולגופים התורמים.

bottom of page